Xantrex C40 Solar Şarj Regülatörü,40 Ah Solar şarj regülatörü,

₺1.360,00
Stok Durumu: Stok Tükendi
Ürün Kodu: CM-40A
Xantrex C40 Solar Şarj Regülatörü,40 Ah Solar şarj regülatörü,Xantrex C40 40A 12/24/48V Solar Şarj Regülatörü C40 çok yönlülüğü ve güvenilirliği ile güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve diğer DC şarj uygulamalarında bir endüstri standardı haline gelmiş...
+

Xantrex C40 Solar Şarj Regülatörü,40 Ah Solar şarj regülatörü,

Xantrex C40 40A 12/24/48V Solar Şarj Regülatörü

 

C40 çok yönlülüğü ve güvenilirliği ile güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve diğer DC şarj uygulamalarında bir endüstri standardı haline gelmiştir. C40 solar şarj cihazının yanına C35 ve C60 modellerinin de katılmasıyla seri güçlü bir çözüm referansı haline geldi. C serisi şarj kontrol cihazları solar akü şarjı, DC yük kontrolü ya da DC ayırma işlemleri için kullanılabilirler. Şarj kaynağı ne olursa olsun bir Xantrex C serisi şarj kontrol cihazı tüm DC kontrol cihazı özelliklerini karşılamaya hazırdır.

 

Standart Özellikler

Sessiz Mikroişlemci Kontrolü

Bütün C serisi solar şarj cihazlarının merkezinde bulunana mikroişlemci sistem performansını arttırır ve akü ömrünü uzatır. Tamamen katı hal malzemeden yapılan mikroişlemci oldukça sessiz bir şekilde çalışır.

 

PWM Şarj Performansı

Xanttrex C Serisi (C35, C40 ve C60) solar şarj cihazları PWM (Pulse Width Modulation) tekniğini kullanırlar. Bu teknik sayesinde bataryaların maksimum verimlilikle şarj olması sağlanırken, akü ömrünü kısaltan gazlaşmanın da önüne geçilmiş olur.

 

3 - Kademeli Akü Şarjı

C Serisi (C35, C40 ve C60) solar şarj regülatörlülerinin hepsi de 3 kademeli bir batarya şarj döngüsü üzerinden çalışırlar. Bulk, Absorption ve Float çalışma modları akım ve gerilim değerlerinin bataryanın o andaki şarj durumuna göre ayarlanmasını garanti altına alır. Sızdırmaz tipteki aküler kullanılırken otomatik dengeleme modu devreden çıkartılabilir. C Serisi solar regülatörlerin fabrika çıkış ayarları solar akü şarj operasyonuna göre düzenlenmiştir.

 

Sahada Ayarlanabilir

Xantrex C Serisi solar şarj kontrol cihazlarının bir çok parametresi sahada kullanıcı tarafından değiştirilebilir. C35 ve C60 12 ve 24 Volt DC gerilim seviyelerinde çalışabilirken, C40 şarj regülatör modeli 12, 24 ve 48 Volt DC gerilim seviyelerinde işletilebilmektedir. Bulk ve Float gerilim set noktaları kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Böylece ıslak tip kurşun asit ve jel tipi akülerin dahil olmak üzere bütün akü çeşitlerine göre sistemi optimize etmek mümkün olur. Bunların yanı sıra nikel kadmiyum akülere göre de sistemi modifiye etme olanağı bulunmaktadır.

 

DC Yük Kontrol Modu

DC yük kontrol modunda çalıştırılırken bir C serisi şarj kontrol cihazı (C40) DC yükü önceden belirleniş akü gerilim seviyelerinde açıp kapayabilir. Hem düşük gerilimi kapama seviyesi (LVD) hem de düşük gerilim yeniden açma (LVR) seviyeleri şarj regülatörü üzerinde ayarlanabilir.

 

DC Ayırma Modu

Bu çalışma modunda şarj regülatörü akülerin tamamen dolu olduğu durumlarda gelen enerjiyi su yada mahal ısıtıcısı gibi bir boşaltma aparatına yönlendirir. Ayırma modu sabit bir yüke ihtiyaç duyulan mikro hidro ve rüzgar türbini uygulamalarında tercih edilir.

 

LED Durum Göstergeleri

Anlaşılması kolay bir çok renkli LED sistemi şarj regülatörünün çalışma modunu gösterir.

 

LCD Dijital Gösterge

CM, CMR/50 ve CMR/100 göstergeleri sayesinde batarya gerilimi, DC şarj akımı, toplam amper-saat ve son resetten bu yana toplam amper-saat gibi özellikleri izlemek mümkündür. CM tipi göstergeyi C Serisi solar şarj kontrol cihazlarının ön yüzüne monte etmek mümkündür. CMR/50 ve CMR/100 uzaktan izleme cihazları telefon tipi bir soket sayesinde şark kontrol cihazına bağlanabilirler.

 

Sıcaklık Kompanzasyonu

BTS/15 ve BTS35 izleme cihazları batarya sıcaklığını ölçerler ve şarj gerilimini maksimum performans için ayarlarlar. Bu cihazlar da telefon tipi bir soket sayesinde şarj regülatörüne bağlanırlar.

 

 

 

Model

C35

C40

C60

Gerilim Konfigürasyonu

12 VDC

24 VDC

12 VDC

24 VDC

48 VDC

12 VDC

24 VDC

Maksimum

PV Açık Devre Gerilimi

55 VDC

55 VDC

125 VDC

125 VDC

125 VDC

55 VDC

55 VDC

25oCde Şarj

Yük Akımı

35 Amper

Sürekli DC

40 Amper

Sürekli DC

60 Amper

Sürekli DC

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama Kötü           İyi

BUNLARI KAÇIRMAYIN